Baza NATO w Szczecinie

Jest to połowiczne rozwiązanie spełnienia obietnic amerykańsko-natowskich wobec domagań sie Polski obecności stałych sił NATO w Polsce. Irytujące jest nieco to, że na granicy polsko-niemieckiej a nie tam, gdzie być winno. Czyli powiedzmy w okolicach Przemyśla lub Brześcia. O inną granicę chodzi w XXI wieku, panowie. Lepsze to jednak niż nic.
Czy opór Angeli Merker wobec stałej obecności sił NATO w Polsce wpłynie na ochłodzenie stosunków Polsko-niemieckich?
A oto więcej szczegółów na temat tej bazy w Szczecinie. TUTAJ LINK.
Putin w Rosji i Netanyahu w Izraelu przypominają słowa Marszałka Piłsudskiego nad trumną ze szczątkami Słowackiego: na zakrętach historii stoją wielkie głazy, które były drogowskazami dla ludów. To osobowości, które decydują o kierunkach dziejów. Bywają pozytywne, wspaniałe. Bywają destrukcyjne, zaborcze. Na skalę lokalną ale i na skalę całych regionów, lub wręcz światową. Czy Europa post-wersalska zakończyłaby się II wojną światową bez Hitlera? Tego nikt na 100% nie wie. Ale bez cienia wątpliwości wiemy, że bez Hitlera nie byłoby Oświęcimia, Dachau i Buchenwaldu. Nie byłoby hekatomby Żydów europejskich i tylu mniejszych, jakie dotknęły inne grupy społeczne. Może nie było by potrzeby (?) tragedii nuklearnej w Hiroszymie i Nagasaki … Dlatego traktowania Putina z przymrużeniem oka, jako oszalałego satrapy-megalomana jest błędem. Putin musi być traktowany poważnie. Bo marzenia satrapy-megalomana mogą stać się koszmarem milionów.

About Bogumil P-G

publisher, essayist, poet lived (and born) in Poland, later England, Italy, presently in Canada
This entry was posted in Cywilizacja, blog Bogumiła (polski) and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>