Tła masowych morderstw

Nie, nie o patologicznych, sensacjonalnych chorych osobnikach, których krwawe życiorysy są później tematem powieściowych i filmowych kryminałów. Nawet nie o bezwględnych, genialnych w osiągnięciu pełnego zła (które umożliwia im kompletną moralną pustę) władcach i wodzach, jak Dżingis Chan, Hitler, Stalin, Idi Amin, Pol Pot i dziesiątki mniej znanych lub zapomnianych. I tych, czego zapomnieć nie można, którzy w jakiś niepojęty sposób właśnie moralność opartą na prywatnym systemie wierzeń i ideologi użyli do wytłumaczenia sobie i światu zbrodni niewytłumaczalnych (b. brytyjski premier Tony Blair, b. prezydent USA George Bush jr.).
Mówię o z pozoru ‘normalnych’ średniej klasy intelektualnej politykach i społeczeństwach (narodach) pod ich rządami, którzy mają kompletną świadomość ceny i rezultatów ich decyzji militarnych – mimo to nie wahają sie je podjąć. Bez względu na rozmiar cierpień i ilość niewinnych ofiar. Jakie może być wytłumaczenie bezwględnej i śmiercionośnej kampanii militarnej Izraela na bezbronną palestyńską Gazę? Jakaś zemsta? Zabezpieczenie przed potencjalnym śmiertelnym niebezpieczeństwem? Czy też po prostu konsekwentne wypełnianie od dziesięciolecie zaplanowanej akcji marginalizacji lub wręcz anihilacji narodu palestyńskiego? Dawniej dowódcy określali to eufemistycznie “oczyszczeniem przedpola” lub stwarzaniem “kordonu sanitarnego”.
Warto poczytać trochę niezależnych mediów. Bo w tym temacie na obiektwyność typowych mass mediów będących w rękach korporacji pro izraelskich liczyć trudno. Polecam zajrzeć tu, na portal Wolne Media.. Niekoniecznie ze wszystkim się zgadzam, co tam napisane. Ale bezwględnie warte przeczytania.
Bombardowanie gęsto zabudowanych i zaludnionych ośrodków cywilnych jest zbrodnia przeciw ludzkości. Tak długo jak 1+1=2. It is as simple as that. A gdy w ofiarach co najmniej jedna trzecia to dzieci – to wprost trudno uwierzyć, że agresorzy i ich przyjaciele nawet się staraja to w jakikolwiek sposób usprawiedliwić.

About Bogumil P-G

publisher, essayist, poet lived (and born) in Poland, later England, Italy, presently in Canada
This entry was posted in Cywilizacja, blog Bogumiła (polski), society and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>