Na scenie w listopadzie

Teatr Polski w Vancouverze anonsuje, że w listopadzie (15, 16 i 17) na znajomej scenie Warterfront Theater na Granville Island odbędzie sie połączona inscenizacja dwóch polskich zespołów teatralnych: Teatru Polskiego i Teatru Pod Bańką z Toronto. Obie, zasłużone dla sceny polskiej w Kanadzie, trupy teatralne zaprezentują program satyryczny oparty na oryginalnych inscenizacjach Teatru Pod Bańka i adaptacji Kabaretu Starszych Panów Teatru Polskiego.
Cóż może być lepszego na rozweselenie słotno-smutnych wieczorów jesiennych niż glęboki haust śmiechu i żartu literackiego w wykonaniu znanych i lubianych aktorów? Ku pokrzepieniu serc więc – polecam serdecznie.

Śmiech, zwłaszcza szczery, bardzo ważny. Czasem jednak nie tyle śmiech, ile bardziej subtelny uśmiech na twarzy może miec znaczenie ważniejsze. Może otoczyć ciepłem i nadzieją. Może być tym, co autentycznie unosi i serca i ducha, gdy niezbyt radosne przypadli losu w sytuacjach trudnych nas postawią. Kiedyż bardziej to jest bolesne niż w przypadku chorych dzieci? Zacną już tradycją Teatru Polskiego w Vancouverze i jego ‘pobocznej’ kreacji, Teatru Króla Maciusia sa dobroczynne inscenizacje w Szpitalu dla Chorych Dzieci. Już w kilka dni po kabaretowych występach na Granville Island, Teatr Króla Maciusia robić będzie ponowny tego typu benefis. Tym razem będzie to adaptacja Jasia i Małgosi samego pana Brzechwy w reżyserii młodej pani Siedlanowskiej. Gratuluję i życzę powodzenia a Czytelników zapraszam do wsparcia tych dobroczynnych i jakże miłych przedsięwzięć scenicznych.

About Bogumil P-G

publisher, essayist, poet lived (and born) in Poland, later England, Italy, presently in Canada
This entry was posted in Literatura, blog Bogumiła (polski), scena and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to Na scenie w listopadzie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>