Smoleńsk czy Katyń?

Te niekończące się obrzydliwe przepychanki, oskarżenia, tłumaczenia, zatajania, są smutnym obrazem stanu świadomości społecznej narodu i żenująco niskiej klasy sfer politycznych w Polsce. Tak po prawdzie już mnie nie interesuje czy i jeśli, to kto, personalnie zawinił w tym tragicznym wypadku samolotowym pod lotniskiem smoleńskim. Jest jasne , zdaniem moim ponad wszelką wątpliwość, że zawinił cały aparat państwa polskiego. Polityczny, administracyjny i wojskowy. Ówczesny prezydent RP (ten, który przypłacił to własnym życiem) i jego Kancelaria, rząd, że na to zezwolił, przepisy prawne, które albo złamano albo były ewiidentnie złe, Siły Zbrojne za fatalny stan szkolenia i sprzętu. I ogólna atmosafera jakiejś przepychanki w święceniu obłąkanym narodowej gehenny. NIe licująca wtedy i nie licująca dzisiaj z autentycznym charakterem hekatomby katyńskiej i i jej właściwego uszanowania. Naturalnie, mówię o Katyniu z l941. Mówię o tysiącach żołnierzy i urzędników Państwa, o dowództwie politycznym i wojskowym Armii Czerwinej i NKWD w 1939, które dokonało mordów na obywatelach Polski na skalę dziejową.
A nie o skandalicznych tytułach prasy krajowej Anno Domini 2012, że ktoś bezcześcił zwłoki, że chowano w grobach inne ciała. Jedni chcą ponownej ekshumacji, drudzy sprzeciwiają się. To makabryczny cyrk. Niegodny pamięci zmarłych w wypadku, a przede wszystkim odbierający nalężny szacunek i spokój oryginalnej zbrodni katyńskiej. Tej z 1941. Otóż jako Polak, ja protestuję przeciw przysłanianiem ‘krzyżem smoleńskim’ Mordu Katyńskiego.

About Bogumil P-G

publisher, essayist, poet lived (and born) in Poland, later England, Italy, presently in Canada
This entry was posted in blog Bogumiła (polski), society and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>